0 (216) 470 74 14

Sosyal Medyada Biz

Ucuz kombi – kombi teknik servis

Ucuz kombi – kombi teknik servis
Kombi cihazları için birçok değişik seçenek bulunmaktadır. (17,000 – 20,000 – 24,000 – 26,000 – 30,000′ lik, kombi yoguşmalı , hermetik kombi kombi bacalı gibi…)
Cihazın dijital ve modülasyonlu olması, donmaya karşı korumalı olması gibi bazı özellikler, cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardır.bütün kombiler teknoloji olarak birbirine yakındır. Kalite ince ayrıntıda gizlidir.
Ürünü satın almadan önce,ürün hakkında yeterince bilgi edinmek, teknik personelden dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgi almak iyi bir başlangıç olabilir, seçtiğiniz markanın referans verebilecekleri konutlardan, ısınması, servis kalitesi, sarfiyatı gibi konularda bilgi edinmelisiniz.Ucuz kombi
24,000 Kcal/h kombiler, ısınmada sorun çıkarmaz. Ancak, kış aylarında sıcak su alırken sorun yaşayabilirsiniz.
Örneğin; 17,000′ lik bir kombinin su debisi 7 lt/dakika’ dır. Saatte 7 x 60 = 420 litre su geçişi olur. Soğuk su girişi +4 o C olursa, istediğimiz su sıcaklığı ise +46 o C olursa, 46-4=42 yani ?t = 42 o C olur. 42 × 420 = 17640 kcal/h demektir. Bunun açık anlamı ise, markası ne olursa olsun, kombimizden bu sıcaklıkta su alamayız demektir.
Elbette bulunduğu ortamı ısıtacaktır ancak, yeterli derecede olmayacaktır. Kışın soğuk günlerinde sorun olacaktır.
Kombi satın almadan önce, izolasyon durumu ,  evinizin ihtiyacı, ısı kaybına neden olabilecek olası faktörler ve kombinizin performansını etkileyecek diğer etkenler dikkatle belirlenmeli.
Diğer önemli bir husus da, satın alınacak kombinin, satış sonrası servis hizmetlerinin yeterliliğidir. Unutulmamalıdır ki, ürünü aldıktan sonra ilk çalıştırmadan itibaren ürünün markası değil, önemli olan servisin kaliteli olmasıdır.
Alacağınız kombinin markası ne olursa olsun, montajdan sonraki ilk aşama servis aşamasıdır. Kombi teknik servisin evinize gelmesiyle kaliteyi yaşarsınız, o andan itibaren kombinizin kalitesi konuşur. Kalite ise, çok reklam demek değildir. Kombinizin sizi ısıtma maliyeti, arıza yapma sıklığı, bulunduğunuz kentte kaç tane teknik servisinin bulunduğu, servisin size ne kadar zamanda hizmet verebildiği ve hepsinden önemlisi,kombi servis ve yedek parça fiyatları, kaliteyi oluşturan parçalardır.

1.607 kez görüntülendi